Diagnostyka komputerowa to usługa, która polega na komputerowym sprawdzeniu stanu samochodu. Komputer diagnozuje nieprawidłowości w funkcjonowaniu poszczególnych elementów elektronicznych silnika, AIR BAG, ABS, itp. Diagnostyka komputerowa skraca czas oraz zmniejsza koszty naprawy auta, ponieważ wskazuje konkretną usterkę pojazdu.

Jak działa diagnostyka komputerowa?
Współczesne samochody posiadają wewnętrzne komputery, które sterują silnikiem i różnymi podzespołami. Mają one wbudowane układy diagnostyczne, które na bieżąco monitorują i zapisują pojawiające się kody błędów. Połączenie z komputerem zewnętrznym pozwala na odpowiednie rozpoznanie i sklasyfikowanie błędów wysyłanych przez komputer wewnętrzny.

Kiedy powinno się przeprowadzić diagnostykę samochodową?
Gdy tylko zauważysz, że zapaliła się jedna z kontrolek tj. silnika, abs, poduszki powietrznej należy dokonać bezzwłocznie diagnostyki komputerowej. Dzięki temu będziesz w stanie wykryć usterki na tyle wcześnie, aby uniknąć kosztownych napraw. Zwiększy ona także bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów dzięki poprawie żywotności i pracy samochodu.
Diagnostykę komputerową przeprowadź także kiedy kupujesz używane auto, aby mieć pewność, że kupujesz auto w dobrym stanie technicznym.

W naszym serwisie dysponujemy spejalistycznym urządzeniem marki Hella Gutmann oraz Wurth.

Wykonujemy usługi w zakresie:
diagnostyki wszystkich układów elektronicznych w aucie
kasowania inspekcji przeglądów oraz wymiany oleju
odczytu i kasowania błędów silnika, ABS, Air Bag oraz innych układów